Unija lokalnih javnih emitera Crne Gore

Cetinje

Druga ABA liga: Poraz ''Lovćena'' u crnogorskom derbiju

07.03.2021

Košarkaši ''Lovćena'' poraženi su od ''Sutjeske'' u 10. kolu ABA lige - 69:79 (18:22, 16:18. 15:16, 20:23).

Cetinjani u posljednjem meču ''balona'' u Sarajevu nijesu bili na potrebnom nivou, pa su pretrpjeli sedmi poraz u regionalnom takmičenju.

Jedan od glavnih razloga neuspjeha cetinjskog tima ogleda se u broju skokova gdje su Nikšićani bili i više nego dominantni. ''Sutjeska'' je za 40 minuta borbe u ''Hilsu'' sakupila čak 47 skokova (32 defanzivna, 15 ofanzivnih), naspram ''Lovćenovih'' 22 (4-26).

Nakon nešto boljeg početka izabranika Petra Jovanovića i vođstva (9:4, 11:7, 14:12), Nikšićani su zaigrali mnogo bolje pa su prvu četvrtinu riješili u svoju korist - 22:18.

''Sutjeska'' je kontrolisala rezultat i u drugoj dionici, a njihova prednost rasla je do 13 razlike (37:24). Ipak, ''Lovćen'' je do poluvremena uspio da se konsoliduje i da do velikog odmora smanji na pristojnih šest poena zaostatka (40:34).

Prijetili su Cetinjani tokom drugog poluvremena, naročito tokom treće i početkom posljednje četvrtine, ali je ''Sutjeska'' uspijevala svaki put da odbije napade ekipe iz našeg grada.

Najefikasniji u redovima ekipe ''Lovćena'' bio je Milutin Đukanović koji je ubacio 22 poena, dok je Rodi Piters dodao 17.

Kod pobjedničke ekipe bolji od ostalih bio je Radoslav Spasojebić sa 21 poenom.