Unija lokalnih javnih emitera Crne Gore

Cetinje

''Lovćen'' siguran i u Pljevljima

21.03.2021

U 15. kolu Prve lige, rukometaši ''Lovćena'' savladali su ekipu ''Rudara'' u Pljevljima sa 28:24 (16:9).

Tim Duška Milića i nakon 13 odigranih utakmica ima maksimalan učinak čime je nastavio krupno da korača ka odbrani titule.

Da ''Lovćen'' neće imati problema u Pljevljima znalo se već nakon šest minuta igre kada su Cetinjani stigli do prve opipljive prednosti - 6:1.

Odličnom igrom u oba pravca gosti su povećavali prednost, a do poluvremena stekli su velikih sedam golova viška - 16:9.
U visokom ritmu ''Lovćen'' je igrao i nakon odmora, a u 53. minutu prednost Cetinjana porasla na 10 golova (27:17).

Finiš meča pripao je Pljevljacima koji su serijom 7:1 uspjeli da ublaže poraz.

Najefikasniji u 13. pobjedi aktuelnog šampiona bili su Aleksa Perišić sa sedam i Slobodan Bulajić sa šest golova. Zapaženu ulogu imao je i Vuko Borilović koji je sakupio 14 odbrana.

Kod ''Rudara'' bolji od ostalih bio je Ognjen Leković koji je osam puta tresao mrežu protivnika.