Unija lokalnih javnih emitera Crne Gore

Cetinje

Južna regija (16. kolo): Poraz ''Cetinja'', evrogol Nikole Draganića

21.03.2021

U derbiju 16. kola takmičenja u Južnoj regiju, ''Budva'' je na svom terenu savladala ''Cetinje'' sa 2:1 (1:0).

Budvani su se, nanijevši cetinjskog timu treći ovosezonski poraz, uključili u trku za prvu poziciju i plasman u doigravanje za Drugu ligu.

Nešto bolji početak domaćin je krunisao golom u 17. minutu. Strijelac je bio Ivan Racković koji je odlično reagovao nakon odbijene lopte.

Pokušali su Cetinjani da odgovre, ali je ''Budva'' bez većih problema kontrolisala dešavanja na terenu.

Tako je bilo sve do 55. minuta kada je viđen najbolji trenutak meča.

Poslije kornera za goste, Nikola Draganić je fantastičnim ''makazicama'' savladao Lalića za 1:1.
Činilo se da će taj pogodak Cetinjanima dodatno dati krila, ali je ''Budva'' bila ta koja je imala ozbiljnije prilike za vođstvo.

Iz jedne takve, domaći su uspjeli da posignu gol, a strijelac je bio nekadašnji fudbaler ''Grblja'', ''Petrovca' i ''Lovćena'', Stefan Đorđević koji je u 70. minutu postavio konačnih 2:1.

U narednom kolu ekipu ''Cetinja'' očekuje gradski derbi protiv ''Lovćena''. Taj meč na programu je 28. marta.

Budva - Cetinje 2:1 (1:0)

Stadion Lugovi u Budvi. Sudija: Stevan Braunović (Igalo)

1:0 - Racković 17'
1:1 - N. Draganić 55'
2:1 - Đorđević 70'

BUDVA: Lalić, Franeta, Đorđević, Kaljević, M. Racković (Žujović), Dragićević (Klać), Krivokapić, I. Racković, Lopičić, Ćetković, Carević.

CETINJE: Bajković, Džaković (Petričević), M. Marković, Tatar, Vukadinović (V. Marković), Kaluđerović, N. Draganić, M. Draganić, Perović (Nišavić), Hočko, Pejaković (Bauković).